Čo je linkbuilding

Čo je linkbuilding?

Či už ste vo vodách SEO optimalizácie úplný začiatočníci alebo sa už trošku vyznáte. Som si istí, že tento článok Čo je linkbuilding vám bude nápomocný.

Budovanie spätných odkazov

Link building je proces získavania spätných odkazov z iných webových stránok na vaše webové stránky. Hypertextový alebo aj spätný odkaz (zvyčajne len nazývaný odkaz) je spôsob, ako sa môžu návštevníci stránok navigovať medzi webovými stránkami.

Vyhľadávacie nástroje akými sú napríklad Google alebo Yahoo častokrát používajú odkazy na prehľadávanie internetu a internetových stránok.

Načo je dobrý linkbuilding?

Spätný odkaz je jedným z najzákladnejších faktorov pri hodnotení vašej webovej stránky vo vyhľadávačoch. Ak chcete aby bola vaša webová stránka vyššie alebo potrebujete predbehnúť konkurenciu, potrebujete linkbuilding.

Techniky na linkbuilding

Existuje veľa techník na vytváranie odkazov a niektoré sú ťažšie a niektoré ľahšie. Väčšina SEO odborníkov sa však zhoduje na tom, že tvorba spätných odkazov je jednou z najťažších častí SEO optimalizácie.

Jedna vec je však jasná každému. Čím kvalitnejšie spätné odkazy vytvoríte a čím viac času strávite SEO optimalizáciou tak tým väčšiu šancu máte, že sa vaša webová stránka umiestni pred konkurenciou v rebríčkoch vyhľadávania.

Jednou z momentálne najpoužívanejšiu technikou na tvorbu spätných odkazov je registrácia do katalógov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *